PAPENDAL - Afgelopen vrijdag 4 juli werd de ploeg die afreist naar het Europese Olympisch Jeugd Festival op Papendal gepresenteerd door TeamNL en overgedragen aan de Chef de Mission Kayan Bool. Vanaf 20 juli reist deze selectie van de Nederlandse top naar Skopje. Onder hen de jongste judoka, de 16-jarige Indy Pannegieter van TopJudo Amsterdam. Zij is een van de twee judo dames die in actie gaat komen tijdens dit Olympisch Festival.


In totaal reizen er negen jonge judoka’s (2 meiden, 7 jongens) naar Skopje in Noord-Macedonië voor het EYOF van 20-26 juli, waar de beste Europese sporters in de leeftijd van 14 tot 18 jaar met elkaar strijden. De negen judoka’s zijn geselecteerd door de Judo Bond Nederland omdat zij dit seizoen zowel nationaal als internationaal goed gepresteerd hebben.

Aan het begin van het seizoen sloot Indy Pannegieter (op de foto tweede van rechts) alle selectietoernooien af met een eerste plaats, waarmee zij zich plaatste voor het internationale circuit. Daarnaast werd zij voor de tweede keer op rij Nederlands kampioen voor judoka’s onder de -18 jaar. In het buitenlandse circuit was zij ook succesvol: op het kwalificatietoernooi in Bad Blankenburg stond zij in de finale en ging uiteindelijk naar huis met het zilver. Recent werd zij op de European Cadet Cup in Berlijn vijfde in een internationaal sterk bezette pool.

Indy woont in het centrum van Amsterdam. Ze traint en wordt begeleid door TopJudo Amsterdam. Indy komt van de Judo Academie Amsterdam en komt uit in de categorie onder de 52kg.

Coach Pieter Roos: “De EYOF is een geweldig toernooi waar talentvolle sporters uit verschillende disciplines een week lang met elkaar in het olympisch dorp verblijven. Een geweldig moment voor Indy om zich te meten met haar concurrenten uit andere windstreken en dat allemaal onder de gezamenlijke vlag van TeamNL.”

Over TopJudo Amsterdam

TopJudo Amsterdam is opgericht in 2010. Vanuit meer dan 20 judoclubs uit de regio komen de meest ambitieuze judotalenten naar TopJudo Amsterdam om daar samen te trainen en beter te worden. Ze volgen daar een intensief programma, maar blijven daarnaast ook lid van hun eigen club. Sinds mei 2021 is TopJudo Amsterdam verkozen tot een van de zestien talentpartners van de Judo Bond Nederland. Daarnaast is TopJudo Amsterdam aangesloten bij het Amsterdams Talent programma van Topsport Amsterdam. Via dit programma kan TopJudo Amsterdam gebruikmaken van de begeleidingsfaciliteiten van Topsport Amsterdam.

Aangesloten verenigingen zijn: Judo Academie Amsterdam, Judoschool van Heest, Judoclub Landsmeer, Sportschool Toradoshi, Onaiji, Sportcentrum Pleizier, Hikari, Judo Club Amstelveen, Kenchutai, Van de Kamp Sport, Dojo ’t Loo, Judoschool Cees Veen, SV Kodokan, Judoschool Amstelveen, Budoschool Amsterdam, Judoschool van der Hoek, Bakker Sport, Beentjes Sport, Ryu Kensui, Rebelsport Huizen en Ryu Rietdijk.

Kijk voor meer informatie op www.topjudoamsterdam.nl