AMSTERDAM – Het Champions League-avontuur van Ajax is na acht wedstrijden ten einde. Door de 1-2 thuisnederlaag tegen Olympiakos eindigden de Amsterdammers als 32e van de 36 deelnemende teams.
Ajax wist voorafgaand aan het duel in de Johan Cruijff ArenA al dat plaatsing voor de tussenronde vrijwel onmogelijk was. De ploeg moest niet alleen zelf winnen van Olympiakos, maar was ook afhankelijk van gunstige uitslagen op minimaal zeven van de negen andere velden.
Voor rust deed Ajax wat het kon om aan de eigen opdracht te voldoen. Na ruim een half uur leek Kasper Dolberg de openingstreffer te maken met een subtiele afronding, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens nipt buitenspel.
Na de pauze viel er wél volop te juichen, al vooral aan Griekse zijde. Ajax bleek defensief kwetsbaar en kwam op achterstand door een treffer van Martins. Dolberg bracht de stand vanaf de strafschopstip weer in evenwicht, maar tien minuten voor tijd besliste Hezze het duel alsnog in het voordeel van Olympiakos: 1-2.

-0.6 ℃






































