AMSTERDAM - De amateurs van Ajax tegen JOS Watergraafsmeer op Sportpark Goed Genoeg van AFC. Kan het Amsterdamser? De finale van de KNVB-districtsbeker werd woensdagavond een spannende die uiteindelijk door Ajax (am.) na verlenging werd gewonnen: 2-1.

Ajax begon sterk aan de Amsterdamse finale en zette JOS Watergraafsmeer direct onder druk. Ondanks het ontbreken van onder meer Vurnon Anita, die ziek was, creëerden de Ajacieden al vroeg kansen. Tristan Buis was in de openingsfase dicht bij de 1-0, maar doelman Magdiel Adomako wist zijn kopbal knap van de lijn te halen. Ook Mitchell te Vrede kreeg meerdere mogelijkheden, maar opnieuw stond Adomako in de weg.

JOS Watergraafsmeer kwam moeizaam in de wedstrijd en liet pas halverwege de eerste helft voor het eerst van zich horen via een schot van Max Versteeg. Ajax bleef ondertussen het meest dreigend. Een kans voor Aram Arik, opgezet door Daniel van Son en Jarchinio Antonia, leverde echter geen doelpunt op.

Toch groeide JOS geleidelijk in de wedstrijd. Luciandro Andeloe raakte met een schuin schot de paal en ook de rebound zorgde voor gevaar, maar de Ajax-defensie kon op tijd ingrijpen. Ondanks het aantrekkelijke spel aan beide kanten bleef het bij rust 0-0.

Na de pauze ging het duel meer gelijk op. Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht en grote kansen waren schaars. Na ruim een uur spelen moest Ajax-doelman Tymo Harmsen redding brengen na balverlies achterin.

Niet veel later kwam JOS Watergraafsmeer op voorsprong. Yamiro Macrander brak door over rechts en legde terug op Boris Santen, die vanaf de rand van het strafschopgebied raak schoot: 0-1.

Ajax leek aangeslagen en kampte in de slotfase zichtbaar met vermoeidheid. Toch kreeg de ploeg een steuntje in de rug toen Daan Wensink namens JOS zijn tweede gele kaart ontving en van het veld moest.

Met een man meer voerde Ajax de druk flink op. Dat resulteerde diep in blessuretijd alsnog in de gelijkmaker. Aram Arik kopte raak uit een aanval via Jarchinio Antonia en dwong daarmee een verlenging af.

In de extra speeltijd bleef Ajax de aanval zoeken tegen het tiental van JOS Watergraafsmeer. Mitchell te Vrede en Chip Engels kregen kansen, maar pas in de tweede helft van de verlenging viel de beslissing. Na een duel waarbij Ajax voordeel kreeg van scheidsrechter Dorrestijn, belandde de bal bij Ufuk Ulker. De aanvaller bleef rustig oog in oog met Adomako en schoof de 2-1 binnen.

Na de winnende treffer ontstond nog onrust langs de zijlijn. Trainer Richard Plug kreeg een rode kaart vanwege protesten. JOS Watergraafsmeer probeerde in de slotfase nog langszij te komen, maar Ajax hield stand en mocht uiteindelijk de districtsbeker omhooghouden.