AMSTERDAM - Aan de Javastraat verrijst een nieuwe plek voor liefhebbers van vis en Midden-Oosterse smaken. Op nummer 23, tegenover Yemen Restaurant, ontving Seafood Yemen de eerste gasten enkele weken geleden. Het interieur oogt fris en verzorgd. 'Je ziet dat het net open is', zegt bezoeker Julia terwijl zij plaatsneemt op de gekleurde bankjes.
Al snel verschijnen schaaltjes hummus, baba ghanoush en een frisse salade op tafel, geserveerd met warm brood dat rechtstreeks uit de oven komt en geurt naar zwarte komijn. Een rustige start van een late lunch, waarna de aandacht verschuift naar de uitgebreide viskaart.
Die kaart biedt volop keuze. Grote schalen met een mix van gebakken vis, tanourvis, zalmstukken en garnalen trekken de aandacht, in porties voor twee, vier of zes personen. Daarnaast staan gegrilde jumbo garnalen, zalm, tonijn en gefrituurde calamari op het menu. Julia kiest samen met haar gezelschap twee visgerechten. 'Heerlijke smaken, met liefde bereid', zegt zij na afloop.
Volgens de eigenaar sluit Seafood Yemen aan bij de bredere missie van de restaurants in de straat: authentieke Jemenitische keuken delen met een breed publiek. Traditionele gerechten uit Yemen Restaurant vinden hier gezelschap van verse vis en zeevruchten, bereid volgens Jemenitische recepten en kruidenmengsels. Zo ontstaat een culinaire ervaring die uiteenlopende smaken samenbrengt.
Op een doordeweekse maandag vult de Javastraat zich met geroezemoes, gelach en etensgeuren. De Indische Buurt bruist. Tussen fietsen, groentekramen en koffiezaken trekt de geur van houtskool, versgebakken vis en warm brood voorbijgangers naar binnen. Binnen wacht een warme ruimte met kleurrijke bankjes, dampende schalen en gastvrije ontvangst.
'In Nederland blijft deze keuken voor velen nog nieuw, terwijl iedereen in het Midden-Oosten haar kent', vertelt een medewerker glimlachend. Met de opening van Seafood Yemen krijgt de Javastraat er opnieuw een plek bij waar smaak, traditie en ontmoeting samenkomen.
Javastraat 23 H

2.7 ℃













































