De avond, met als thema "Laat de buurt samenkomen", bracht negentien bewoners van verschillende leeftijden en achtergronden bij elkaar. Met traditionele ne3ne3 thee, zelfgemaakt eten en een interactieve quiz over samenwerking & generatieverbinding ontstonden er waardevolle gesprekken tussen jong en oud.
"Ze zijn echte bruggenbouwers," zei een buurtbewoner. Ook Maria, een van de aanwezigen, was onder de indruk van hoe goed de jongeren samenwerkten.
De jongeren namen zelf de leiding: van voorbereiding tot uitvoering. "We wilden laten zien wat wij voor onze buurt konden betekenen en dat doe je door zelf initiatief te nemen, een betere wereld begint bij jezelf," aldus een van hen.
Trainer Azzaddine benadrukt dat de jongeren veel meer leerden dan organiseren alleen: "Ze hebben verantwoordelijkheid genomen, leiderschap getoond en geleerd hoe ze met groepsdruk om kunnen gaan". Volgens hem is dat precies wat nodig is om echt verbinding te maken.
"Want om te klappen, zijn twee handen nodig".
Hoewel het project inmiddels is afgerond, blijven veel jongeren gemotiveerd om zich in te zetten voor hun wijk. Jongerenwerkers Azzaddine Echarkaoui & Redouan Louzati onderzoeken hoe ze deze beweging kunnen voortzetten en versterken. Bijvoorbeeld door de samenwerking met andere organisaties en buurtpartners uit te breiden, zodat niet alleen meer jongeren, maar ook ouderen de kans krijgen om het verschil te maken
Er staan al nieuwe ideeën in de startblokken. Jongeren zullen vaker dit soort verbindende projecten opzetten, dus blijf het jongerenwerk volgen & betrokken!