Mirrors of Humanity vormt een visuele ode aan de universele schoonheid en waardigheid van de mens. In The Last Sentinels toont Nelson zijn iconische portretten van gemeenschappen van over de hele wereld: bezoekers reizen mee langs de meest afgelegen plekken op aarde, waar hij jarenlang intieme relaties opbouwde met deze gemeenschappen. De imposante portretten leggen niet alleen de adembenemende kleding en rituelen vast, maar belichten vooral hoe deze culturen hun identiteit en erfgoed weten te beschermen in een snel veranderende wereld. Met Between the Sea and the Sky richt Nelson zijn blik dichter bij huis: de serie is zijn ode aan Nederland, het land dat hij als geadopteerd vaderland beschouwt.
Nieuw in deze editie van Mirrors of Humanity is een volledig hoofdstuk over Nelsons analoge fototechniek, waarin bezoekers voor het eerst een kijkje krijgen in het technische én persoonlijke proces achter zijn iconische portretten. Ook is er voor het eerst een persoonlijke voice-over van de fotograaf zelf: waar bezoekers eerder alleen zijn beelden zagen, nemen ze nu ook zijn stem, gedachten en emoties mee op reis. Die voice-over brengt bezoekers dichter bij de vraag wat er eigenlijk gebeurt voordat een beeld ontstaat, en maakt van Mirrors of Humanity een persoonlijke ervaring. "Ik wil mijn kwetsbaarheid delen en daarmee hoop ik een spiegel te zijn voor de mensen in de zaal. Dat iedereen afzonderlijk denkt: hé, deze voorstelling gaat dus eigenlijk over mij", aldus Jimmy Nelson.
Nelsons veelvuldig verzochte terugkeer bij Fabrique des Lumières dit najaar valt samen met nog een mijlpaal: zijn debuut in het theater. Tijdens de landelijke tournee Through the Human Lens neemt hij het publiek mee in niet eerder vertelde verhalen, persoonlijke twijfels en intieme momenten die zijn werk hebben gevormd. Niet alleen de iconische beelden krijgen een plek, maar juist ook wat eraan voorafging en wat buiten het uiteindelijke kader van de foto bleef.
Praktische informatie
Jimmy Nelson. Mirrors of HumanityDe immersieve ervaring is vanaf 15 oktober 2026 dagelijks te zien tussen 15:00 en 18:00 uur bij Fabrique des Lumières in de Zuiveringshal West op het Westergasterrein (Amsterdam). Tickets zijn nu al te reserveren via www.fabrique-lumieres.com.
Through the Human Lens
De allereerste theatertour van Jimmy Nelson trekt vanaf oktober 2026 langs diverse schouwburgzalen en theaters in Nederland. Voor meer informatie over de speellijst en het reserveren van kaarten, kijk op theater.jimmynelson.com

11.6 ℃





































































