De provincie Noord-Holland plaatst 1 juli opnieuw de Spiegelboom op het Museumplein in Amsterdam tijdens het Keti Koti Festival. De dag waarop de afschaffing van de slavernij in Suriname en het Caribisch deel van het Koninkrijk wordt herdacht en gevierd. De Spiegelboom is een ontmoetingsplek voor iedereen, een plek voor reflectie en mooie gesprekken. Dit jaar verzorgt actrice en presentatrice Jetty Mathurin twee optredens bij de Spiegelboom.
Jetty Mathurin bij de Spiegelboom
De Spiegelboom draagt symbolen en stelt vragen om op het verleden, heden en de toekomst te reflecteren. Festivalbezoekers kunnen hun gedachten met elkaar delen en bespreken. Jetty Mathurin deelt om 13.30 uur en 15.00 uur een persoonlijk verhaal en gaat in gesprek met de aanwezigen. Zij wil generaties verbinden met verhalen die raken, vol liefde, humor en kritische reflectie op het gedeelde verleden.
Jetty Mathurin: "Soms begint verandering met een vraag. Soms met stilte. Maar altijd met elkaar. Je kunt pas vooruit als je ook achterom én naar binnen durft te kijken. Dat geldt voor iedereen, ongeacht waar je wortels liggen, ongeacht je geschiedenis."
De Spiegelboom staat op het grasveld van het Museumplein, naast de Boni Tula Tent en Hof van Anansi.
Keti Koti
De provincie Noord-Holland plaatst de Spiegelboom als sponsor van het Keti Koti Festival. De Spiegelboom is een van de activiteiten die de provincie organiseert rondom het bespreekbaar maken van het slavernijverleden om zo racisme, discriminatie en vooroordelen te bestrijden. Met initiatieven als de Spiegelboom en de Keti Koti dialoogtafels levert de provincie hieraan een bijdrage.