AMSTERDAM - Restaurant Fyr aan de Czaar Peterstraat verkoopt sinds afgelopen maandag ook brood vanuit de ruimte naast het restaurant. Vier dagen per week ligt daar versgebakken brood klaar, met zuurdesem, meerzadenbrood, focaccia, baguettes, croissants, krentenbollen en andere pastries, zoals verse koffiebroodjes.

Voor chef en eigenaar Elian Muller past de stap logisch bij de ontwikkeling van Fyr. In het restaurant bakte Casper, voormalig chef van Hotel V aan de Nes, al langer brood voor eigen gebruik. Dat beviel zo goed dat het idee ontstond om het brood ook aan buurtbewoners te verkopen.

Brood als verbinding

'Brood verbindt Casper en mij', zegt Elian. Casper speelt een belangrijke rol in de keuken van Fyr. Eerder noemde Elian hem lachend 'mijn linker- en rechterhand'. Zijn liefde voor brood bakken komt nu nadrukkelijker naar buiten.

Overdag maakt Casper het deeg klaar in de ruimte naast het restaurant. Daar staat het brood ook opgesteld voor de verkoop. De oven in de keuken biedt overdag ruimte om brood te bakken. 'Dat smaakt zo goed', zegt Elian over het brood dat Casper al voor het restaurant maakte. 'Andere restaurants vragen nu ook om ons brood', zegt Elian.

Van hobby naar beroep

Voor Casper begon brood bakken als hobby. 'Ik bak thuis ook mijn eigen brood', zegt hij. Inmiddels vormt brood een steeds groter deel van zijn werk. Hij blijft testen, proeven en verbeteren. Zijn favoriet is het meerzadenbrood.

Zuurdesem past volgens Elian goed bij deze tijd. Bezoekers letten bewuster op wat zij eten en zoeken naar gezonde, herkenbare producten. Brood met aandacht, goede ingrediënten en een duidelijk verhaal sluit daarop aan.

Fyka aan de Singel

Naast de broodverkoop in de Czaar Peterstraat werkt Fyr ook aan Fyka, een bakkerijconcept aan de Singel. Daar moet straks zeven dagen per week brood te koop zijn. Voor die locatie zoekt Elian nog goed personeel. Zodra dat rond is, kan Fyka daar volledig van start. De broodverkoop in de Czaar Peterstraat vormt daarmee alvast een voorproefje van wat Fyka aan de Singel moet gaan brengen: brood uit eigen keuken, gemaakt met dezelfde aandacht voor ingrediënten en smaak als bij Fyr.

Idee uit de straat

Het idee om brood ook in Oost te verkopen groeide mede door gesprekken met collega-ondernemers in de Czaar Peterstraat. Elian sprak onder meer met Barlotta, een zaak iets verderop in de straat. Zo ontstond het plan om het brood van Fyr zichtbaarder te maken voor de buurt.

Straks ook terras

Voor Fyr komt er nog een belangrijke stap aan. Over ongeveer twee maanden gaat het terras aan de Czaar Peterstraat open. Dan kunnen bezoekers buiten zitten voor lunch, koffie en brood uit eigen oven.

Ook binnen moet de bakkerijruimte overdag een plek krijgen waar buurtbewoners even kunnen neerstrijken. 'Met je laptop kun je hier ook zitten, koffie erbij en de geur van versgebakken brood', zegt Elian. Daarmee krijgt Fyr naast het avondrestaurant steeds meer een dagfunctie in de straat. Niet alleen voor diner, maar ook voor brood, koffie en een lunch met producten uit eigen keuken.