AMSTERDAM - Van dinsdag 12 mei 22:00 uur tot maandag 18 mei 05:00 uur 2026 zijn de A4 en de A10 Zuid op verschillende momenten deels of geheel dicht; met name woensdag 13 mei en zondag 17 mei is er hinder te verwachten. Vanaf 13 mei rijden er 5 dagen geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid. Het wegverkeer wordt omgeleid, de extra reistijd is naar verwachting 30 tot 60 minuten. Treinreizigers wordt aangeraden Amsterdam Zuid te mijden, de metro te nemen en hun reis goed voor te bereiden.

Werkzaamheden

Zuidasdok werkt deze periode aan de vernieuwing van station Amsterdam Zuid, waar een nieuwe bouwkuip wordt aangelegd om straks de huidige reizigerspassage te verbouwen. Daarnaast werken de bouwers aan de toekomstige Vivaldipassage, de fiets- en voetgangerstunnel tussen het Beatrixpark en de nieuwe wijk Ravel (bij AFC) ten oosten van het station. Daar ligt een groot treindek klaar dat een deel van het dak van deze tunnel gaat vormen. De afgelopen weken werden de fundamenten waar het dek op komt te liggen, al gemaakt. Van 13 tot en met 17 mei haalt de aannemer alle sporen weg, schuift het dek op zijn plaats en bouwt de sporen terug. Daarna rijden de treinen er weer volgens de normale dienstregeling overheen.

Omleidingsroutes

Automobilisten richting Amsterdam/Utrecht kunnen omrijden via de A9/A2 en de A5. Wie de weg opgaat wordt aangeraden voor vertrek de route de checken op TomTom Go, Waze of Apple Maps. Reizigers kunnen reisadvies opvragen via Ask&Go of zich opgeven om via Whatsapp geattendeerd te worden op een aanstaande wegafsluiting. Treinreizigers kunnen het beste hun reis goed voorbereiden in de NS Reisplanner. Er zijn ook kortingsacties te vinden via amsterdambereikbaar.nl