AMSTERDAM - Op de Bantammerbrug aan de Geldersekade wordt er gevochten als er ineens wordt geschoten. Daarbij raakt donderdagavond 22 mei 2025 een man zwaargewond. Later meldt zich nog een man met een verwonding bij een ziekenhuis. De gewonde mannen en nog drie personen worden kort na het schietincident aangehouden. De recherche is een onderzoek gestart en dringend op zoek naar getuigen.


Rond 18.55 uur krijgt de meldkamer diverse meldingen van een schietincident op de Bantammerbrug aan de Geldersekade in Amsterdam. Als de politie ter plaatse komt treffen ze een zwaargewonde man aan. De politie, het Mobiel Medisch Team en personeel van de ambulance verlenen eerste hulp. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis vervoerd en aangehouden.

Voorafgaande aan het schietincident vindt een vechtpartij plaats tussen diverse personen. Dan wordt er ineens geschoten, waarna diverse personen op de vlucht slaan en het slachtoffer achterlaten.

Later meldt zich nog een man met een verwonding bij een ziekenhuis. Ook hij wordt aangehouden samen met een andere aanwezige man.

Aan het Pentagon worden kort na het schietincident een man en vrouw aangehouden in verband met betrokkenheid bij het schietincident.

De politie is nog dringend op zoek een verdachte.

Verdachte:
-Man
-Donkergetinte huidskleur
-Rond de 20 jaar
-Zwart trainingspak
-Lichte sneakers

Getuigenoproep
De recherche onderzoekt de toedracht en komt graag in contact met getuigen. Beschikt u over beeldmateriaal van de periode voor, tijdens of na het incident, bijvoorbeeld afkomstig van beveiligingscamera’s, videodeurbellen of dashcams in nabij geparkeerde voertuigen? Dan komt het onderzoeksteam graag met u in contact. Heeft u daarnaast iets gezien of gehoord, wat het onderzoek verder zou kunnen helpen? Mensen kunnen zich melden via 0900-8844 of anoniem via 0800-7000. Via onderstaand tipformulier kunt u eventueel het beeldmateriaal uploaden.