AMSTERDAM - De voordeur van een woning aan de Pluimeshof in Diemen is in de nacht van woensdag 9 op donderdag 10 september beschadigd geraakt door een explosie. Hierbij raakte de 79-jarige bewoonster gelukkig niet gewond. Dezelfde woning was in juli ook al doelwit van een explosie. De recherche onderzoekt beide incidenten en houdt er rekening mee dat de woning mogelijk per vergissing doelwit is geweest.


Even na 02.30 uur komen bij de politie meerdere meldingen binnen over een harde knal bij een woning aan de Pluimeshof. Ter plaatse blijkt dat er een explosie heeft plaatsgevonden, waarna korte tijd brand is ontstaan bij de voordeur. De brand is geblust. De politie doet buurtonderzoek en spreekt met buurtbewoners. Ook worden beschikbare camerabeelden bekeken.

Explosie in juli


In de nacht van woensdag 1 op donderdag 2 juli, iets voor 02.00 uur, vond bij dezelfde woning ook een explosie plaats. Daarbij raakte de woning beschadigd en sprongen onder andere meerdere ramen. Ook toen ontstond na de explosie korte tijd brand. De bewoonster raakte niet gewond.
De recherche onderzoekt of er een verband is tussen beide incidenten. Daarbij wordt ook gekeken naar de mogelijkheid dat de woning bij vergissing doelwit is geworden en dat de bewoonster een onschuldig slachtoffer is. Een explosie bij een woning is ingrijpend en heeft niet alleen grote impact op een bewoner, maar ook op omwonenden en de buurt.

Getuigen


De recherche kan de hulp van getuigen gebruiken. Heeft u iets gezien, iets gehoord, of heeft u meer informatie die belangrijk kunnen zijn voor de onderzoeken? Deel dit dan met ons via het tipformulier of via 0900-8844. Liever anoniem een melding doen? Dit kan bij Meld Misdaad Anoniem via 0800-7000.

Explosies


De veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland kent veel incidenten met explosieve voorwerpen. Dat is zorgelijk, want de gevaarsetting voor ondernemers, omwonenden, voorbijgangers én hulpverleners ter plaatse is vanzelfsprekend groot. Zwaar illegaal vuurwerk, jerrycans met brandbaar vloeistof of zelfgemaakte explosieven horen niet thuis in de openbare ruimte - waar volop gewerkt en geleefd wordt - en zorgen voor levensgevaarlijke situaties. Dat moet stoppen. De politie werkt er hard aan om verdachten op te sporen die bij deze vorm van excessief geweld betrokken zijn. Dit heeft al geleid tot meerdere aanhoudingen, veroordelingen en forse gevangenisstraffen. Maar om de daders op te sporen heeft de politie buurtbewoners hard nodig. Zij kennen hun wijk tenslotte het beste. Ook als er iets niet klopt in het straatbeeld, valt dat hen als eerste op. Informatie doorgeven aan de politie is daarom van cruciaal belang.